منو
 کاربر Online
1288 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 28 خرداد 1385 [14:42 ]
  کشف ویروس در تومورهای پروستات
 

کشف ویروس در تومورهای پروستات

محققان اعلام کردند که به تازگی ویروس جدیدی در تومورهای پروستات شناسایی شده است اما ارتباط این ویروس با سرطان پروستات هنوز نامعلوم بوده و انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه مورد نیاز است. دکتر اریک کلین ، رییس بخش اورولوژی از کلینیک کلیولند در بیانیه‌ای در این باره گفت: این ویروسی است که هرگز تا پیش از این در انسان مشاهده نشده بود نتایج این مطالعات با تحقیقات اپیدمیولوژی و ژنتیکی قبلی مبنی بر این که سرطان پروستات می‌تواند نتیجه التهاب مزمن و شاید به عنوان واکنشی در برابر عفونت باشد، سازگار و هماهنگ است.

این ویروس که به ویروس‌های کشف شده در نمونه‌های موش‌های آزمایشگاهی شباهت دارد، در گذشته هرگز در انسان مشاهده نشده بود. محققان دانشگاه کالیفرنیا این ویروس را به همان روش استفاده از ریزتراشه ویروسی شکار دی ان آ که 3 سال قبل برای تایید هویت ویروس سارس بکار گرفته شد، کشف شده است. نتایج این پژوهش در سمپوزیوم پروستات وابسته به انجمن آمریکایی کلینیک آنکولوژی در سانفراسیسکو منتشر شده است.

به نقل از وبلاگ :دانستنی‌های پزشکی

  امتیاز: 0.00