منو
 صفحه های تصادفی
نقش روی در بدن
میلتن لاسال هیوماسن
غذای امام علی علیه السلام در زمان حکومت
محبت پیامبر به حسنین علیهماالسلام
موهومات مسحیت و خلاء فکری در غرب
برق هسته‌ای
امام خمینی - ساده زیستی
محاسبه مساحت دایره
زون زاگرس
تاریخچه عکاسی نجومی
 کاربر Online
532 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 24 خرداد 1385 [06:33 ]
  تماشای زنده پانداهای چینی در اینترنت
 

مرکز تحقیقات پاندا در ایالت سیچوان چین برای مشاهده زندگی روزمره این حیوانات و تماشای زنده آنها در اینترنت دوربینی را در محل سکونت آنها نصب کرده است. به گزارش پایگاه اینترنتی آسوشیتدپرس، تماشای زنده زندگی پانداها ‪cam‬ ‪ panda‬در بخش‌های ‪ ۲۰‬دقیقه‌ای از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت ‪ ۱۰‬صبح تا ‪ ۱۰/۵۰‬دقیقه شب و ‪ ۲‬تا ‪ ۲/۵۰‬دقیقه صبح به وقت ‪ EDT‬امکانپذیر است. وقت ‪ EDT‬چهار ساعت عقب‌تر از وقت هماهنگ جهانی است.

این تجهیزات در قلب کوههای سیچوان که زیستگاه ‪ ۸۰‬پاندا است نصب شده است. خبرگزاری شین هوا چین گزارش داد این پایگاه اینترنتی علاوه بر زبان چینی بخشی را به زبان انگلیسی اختصاص داده است. حدود ‪ ۱۶۰۰‬پاندا در جنگلهای کوهستانی مرکز چین زندگی می‌کنند که تنها زیستگاه آنها در جهان است. ‪ ۱۸۰‬پاندا نیز در سراسر جهان در اسارت نگهداری می‌شوند.

پایین بودن میزان زاد و ولد ، نابودی زیستگاهها، و شکار غیرمجاز نسل این جانور را تهدید می‌کند. پانداها جزو حیواناتی هستند که در معرض بیشترین خطر انقراض قرار دارند. پانداهای ماده در حیات وحش هر دو تا سه سال یک نوزاد بدنیا می‌آورند.

نشانی اینترنتی این مرکز: ‪ panda cam: http://www.pandaclub.net‬اعلام شده است.

  امتیاز: 0.00