منو
 صفحه های تصادفی
امام حسن علیه السلام مصداق اولی الامر
تضاد سطوح در عکاسی
شگفتی هایی در رابطه با فشار هوا
نهان زادان آوندی
جهان چهاربعدی
امام خمینی - حق‌پذیری
ناظر فنی چاپ
مقام شیعیان امام علی علیه السلام در قیامت
متکلمان اسلامی و علت نیاز بشر به دین
ارتباط مطالعه با یادگیری
 کاربر Online
600 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 22 خرداد 1385 [08:10 ]
  آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی
 

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی اول تیرماه برگزار می‌شود.


آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی اول تیرماه در دو نوبت صبح (ساعت ‪ (۹‬و بعد ازظهر (ساعت ‪ (۱۵‬در ‪ ۱۸‬شهرستان کشور برگزار می‌شود. دکتر`حسین کشاورز` دبیر شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت، روز شنبه در نشست خبری با اعلام این مطلب افزود: ‪ ۳۸‬هزار نفر فارغ‌التحصیل رشته‌های پزشکی در این آزمون شرکت می‌کنند که از بین آنها، ‪ ۹۰۰‬نفر درمقطع کارشناسی ارشد در ‪ ۲۸‬دانشگاه علوم پزشکی پذیرفته خواهند شد.

وی، با بیان اینکه نحوه پذیرش دانشجو امسال ‪ ۱۵‬درصدافزایش یافته‌است، اظهارداشت: در روزهای سه‌شنبه (‪۳۰‬خرداد) کارت ورود به جلسه آزمون در دانشگاههایی که شرکت‌کنندگان موقع ثبت نام انتخاب کردند، از ساعت ‪ ۸‬تا ‪۱۷‬ توزیع می‌شود. این مسوول در وزارت بهداشت یادآور شد: کسانی که موفق به دریافت کارت جلسه آزمون در روز سه‌شنبه نشوند، می‌توانند برای دریافت کارت روز چهارشنبه (‪ ۳۱‬خرداد) از ساعت ‪ ۸‬تا ‪ ۱۲‬ظهر به دانشگاههای مربوطه مراجعه کنند.

کشاورز ، ادامه داد: نتایج رشته‌هایی شامل رفاه اجتماعی، مددکاری اجتماعی، مدیریت توانبخشی، نانوتکنولوژی، روانشناسی بالینی،آموزش پزشکی که دو مرحله شامل کتبی و مصاحبه است، در روز ‪ ۲۶‬تیرماه اعلام می‌شود. به گفته وی، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی در اول شهریور ماه از طریق جراید اعلام می‌شود.

دبیر شورای‌آموزش پزشکی وزارت بهداشت به رشته جدید نانوتکنولوژی اشاره کرد و افزود:این رشته برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی تهران ایجاد شده که شش نفر در این رشته پذیرفته خواهند شد. کشاورز در ادامه در پاسخ به سووال یکی از خبرنگاران در زمینه رشته دکترای مامایی اظهار داشت: ایجاد این رشته تحت عنوان دکترای تخصصی بهداشت باروری در دانشگاههای علوم پزشکی به تصویب شورای آموزش پزشکی رسیده و به این دانشگاهها ابلاغ شده‌است و هم‌اکنون دانشگاهها درخواست مجوز راه‌اندازی این رشته را کرده‌اند.

وی، ادامه داد: کارشناسان مامایی، فارغ التحصیلان بهداشت و پزشکی عمومی می‌توانند در این رشته شرکت کنند. کشاورز اظهار امیدواری کرد که از بهمن ماه امسال ثبت نام در رشته دکترای تخصصی مامایی از طریق آزمون انجام شود.

  امتیاز: 0.00