منو
 صفحه های تصادفی
خودآگاهی طبقاتی
جریانهای دریایی
!تقسیم بندی الکترودها از نظر پوشش شیمیائی
ویژگیهای یاران امام زمان « ع » - مؤمنان حقیقی
حضرت سجاد علیه السلام از دیدگاه دیگران
شمار اسیران از مردان بنی هاشم
لاک
سته
تقیه مؤمن آل فرعون
نفت سنگین و ماسه‌های قیری
 کاربر Online
1017 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 20 خرداد 1385 [15:47 ]
  برنامه انجمن نجوم آماتوری ایران برای ایام تابستان
 

سلام

با توجه به تلاش گسترده انجمن نجوم آماتوری ایران برای عمومی‌سازی دانش کهن اخترشناسی این انجمن برنامه‌هایی را با نگاه ویژه برای فصل تابستان برای قشر جوان این مرکز برنامه ریزی کرده است. به گزارش روابط عمومی این انجمن، بر این اساس مخاطبان می‌توانند به صورت حضوری به آدرس انجمن و یا از طریق سایت ‪WWW.IRANASTRONOMERS.ORG‬ جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌گیری از این حرکتهای جذاب اقدام کنند.

سرفصل برنامه‌های انجمن نجوم آماتوری ایران برای تابستان شامل:

برگزاری دوره‌های آموزشی نجوم آماتوری در سطوح مختلف مقدماتی، متوسط و پیشرفته برای تمام گروه‌های سنی و تحصیلی
اجرای شب‌های رصدی بدور از آلودگی نور و هوا تهران در رصدگاه‌های جدید و مکان‌های تاریخی که این برنامه شامل سه رصد که در هر ماه و در تاریخ ‪ ۱۴‬تیرماه در معبد سلوکی‌ها واقع در شهرستان محلات برای آشنایی با آسمان تابستان، پنجم مرداد ماه گنبد سلطانیه استان زنجان به مناسبت سالروز تاسیس انجمن و ‪ ۳۰‬شهریور ماه در ارگ گوگدشهرستان گلپایگان جهت مطالعه اجرام غیرستاره ای.

برگزاری دو نشست علمی در تاریخ‌های اول مرداد ماه به مناسبت سالروز تاسیس انجمن، معرفی گروه‌های فعال نجومی کشور و انتخاب آماتور نمونه با اهدا لوح و هدیه و برنامه دیگر در روز ‪ ۱۳‬شهریور ماه جهت نکوداشت ابوریحان بیرونی منجم شهیرایرانی و تقدیر از یکی از اساتید حال حاضر کشورمان که در زمینه دانش نجوم و فعالیت‌های آماتوری تلاش کرده است.

اجرای شامگاه‌های رصدی در پارک‌ها و در همکاری با فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ در سراسر پایتخت همچون سال‌های گذشته با رصد لکه‌های خورشیدی، ماه و سیارات با استفاده از تلسکوپ، پخش اسلاید، سخنرانی، پرسش و پاسخ نجومی. تجهیز گروه ویژه رویت هلال و رویت تمام هلال‌های شامگاهی و صبحگاهی جمادی الثانی، رجب و شعبان ‪ ۱۴۲۷‬برای منظم و ایجاد آمادگی برای رویت هلال‌های بحرانی رمضان و شوال امسال.

همکاری با برخی از مراکز علمی آموزشی و فرهنگسراها برای اجرای نشست‌های علمی مشترک و برگزاری کارگاه‌های نجوم. افتتاح مجموعه‌های اختر شناسی مرکز تحقیقات نجوم دانشگاه کاشان در ارتفاعات نیاسر و مرکز ستاره شناسی آماتوری بزرگ نیشابور که با تلاش کارشناسان این انجمن به جدیدترین تجهیزات، کامل‌ترین بخش‌ها و امکانات ویژه مجهز و نگینی درخشان برچهره این سرزمین اندیشمندپرور است.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پویا-نجوم 1 ستاره ها ارسال ها: 6   در :  پنج شنبه 18 اسفند 1384 [06:16 ]
  انجمن نجوم کرمانشاه
 

عکس پیدا نشد
سلام این عکس از ارسال تیم رصدی کرماشاه برای رصد ماه صفر گرفته شده شما کرمانشاهی های علاقه مند به نجوم چه دختر و چه پسر اگز علاقه مند به علم نجوم هستید می توانید در این کلاسها شرکت نمایید

آدرس محل برگزاری کلاسها : میدان شهناز ،ساختمان شهرداری ، تالار شهرداری
روزهای جمعه ساعت 9 الی 12

در ضمن برای شرکت در این کلاسها هیچ هزینه ای دریافت نمیگردد.
برای اطلاعات بیشتر به سایت
www.sirius-ask.tk مراجعه کنید.

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست