منو
 کاربر Online
580 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  سه شنبه 16 خرداد 1385 [05:49 ]
  کشف گونه های ناشناخته ای از دایناسورها
 

جست وجوی دو ساله دانشمندان در معدن متروکه ای در منطقه ای موسوم به شیار دایناسور، منجر به کشف فسیل های ارزشمندی شد که حیرت دانشمندان و دیرینه شناسان را به دنبال داشته است. مت موسبروکر از دانشمندان دایناسور شناس و مدیر موزه تاریخ طبیعی مورسیون در آمریکا گفت: «دو سال تحقیق و جستجو فسیل های ارزشمندی را به ما نشان داد که دهه ها از دیدن آنها غفلت کرده بودیم.»


تصویر

در میان این کشفیات ارزشمند ترکیب نادری از فسیل ها و رد پاها و نقش پاها بر روی سنگ ها پیدا شد که حیرت دیرینه شناسان را به دنبال داشته است. به گفته دیرینه شناسان رد پاهای پیدا شده بر روی سنگ ها احتمالا متعلق به گونه های ناشناخته ای از دایناسورها بوده است. موسبروکر در خصوص این کشف بزرگ گفت : «حقیقتا آن چه را که می دیدم نمی توانستم باور کنیم. این کشفیات ارزشمند، نخستین آثار پای کشف شده در کلورادوی آمریکا هستند.» این منطقه که در ۱۵ مایلی غرب دنور آمریکا واقع شده، مکانی است که نخستین فسیل دایناسور و ردپای متعلق به آنها در غرب کشف و شناسایی شد.

این ردپاها و فسیل ها متعلق به ۱۵۰ میلیون سال پیش یعنی پیش از شکل گیری کوه های راکی است. این کشفیات شامل هفت گونه فسیل متعلق به دایناسورهای گوناگون است که تمامی این فسیل ها در محیطی مرطوب و در اطراف یک رودخانه کهن فشرده شده اند. دانشمندان اعلام کردند برای کشف فسیل های بیشتر به اکتشافات خود در روزهای آتی نیز ادامه خواهند داد.

  امتیاز: 0.00