منو
 کاربر Online
430 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 08 خرداد 1385 [21:16 ]
  کنترل ذهن بر نیروی عضله
 

کنترل ذهن بر نیروی عضله

محققان می‌گویند تفکر درباره نحوه عملکرد عضلات قدرت بدنی را افزایش می‌دهد. به گزارش بی بی سی ، یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه هال دریافته‌اند افراد با تمرکز بر آنچه عضله انجام می‌دهد از توان و قدرت بیشتری برخوردار می‌شوند اما در صورت عدم تمرکز و نگاه معمولی به عملکرد عضله به هنگام برداشتن وزنه چنین تاثیری مشاهده نمی‌شود.

مطالعات پیشین نیز نشان داده اند تفکر درباره عملکرد عضله ، باعث انجام مهارت آمیز کارهای دشوارتر می‌شود. به گفته دکتر دیوید مرچنت زمانی که ورزشکاران در خط شروع هستند به جای تفکر درباره عملکرد پاها به خط پایان می‌اندیشند. اگر آنها بر حرکت پاها تمرکز کنند احتمالا بهتر عمل خواهند کرد اما این تحقیق نشان می‌دهد که تمرکز مستقیم بر عضلات برای بهبود قدرت عضلانی مفید است.

وی می‌گوید: اگر بازیکن فوتبال که دچار صدماتی شده می‌خواهد بهتر عمل کند از او بخواهید به هنگام ورزش برآنچه عضلاتش انجام می‌دهند تمرکز کند.
اما اگر قرار است پنالتی بزند نباید بر عملکرد پا تمرکز کند بلکه باید بر خود گل تمرکز داشته باشد زیرا عضله بازیکن با تمرکز ذهنی بر آن بیش از حد فعال می‌شود.

  امتیاز: 0.00