منو
 صفحه های تصادفی
هنری نوریس راسل
جنگ بدر
پرده گوش
entropion
رصدخانه‌های کهن آمریکا
رشته صنایع دستی شاخه فنی و حرفه ای
ابوالحارث منصور بن نوح
پیشگیری از سرطان
استعمال دخانیات و حکم اولی و ثانوی
آگاهی ائمه از قرآن
 کاربر Online
441 کاربر online
 : روان شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  چهارشنبه 03 خرداد 1385 [04:49 ]
  محبت والدین
 

زمینه انحراف برای کودکانی که از محبت والدین محرومند، بیشتر است.

کودکانی که از محبت پدر و مادر محروم هستند و یا نیازشان به محبت به حد کافی اشباع نشده، نسبت به اطرافیان خود حتی پدر و مادر عقده نفسانی پیدا می کنند و در نتیجه زمینه هرگونه فساد و انحراف برایشان بیشتر مهیا می شود.

دکتر فربد جهانی استاد روانشناس افزود: تندخویی، خشونت، اعتیاد، افسردگی و ناامیدی غالباً معلول عقده حقارتی است که بر اثر کمبود محبت پدید می آید.

وی با اشاره به اینکه گاهی فشارهای روانی ممکن است باعث خودکشی فرد شود، اظهار داشت: بسیاری از فرزندانی که از منزل فرارکرده اند، انگیزه خود را از فرار، بی توجهی و کم مهری پدر و مادر ذکر می کنند. جهانی ادامه داد: دوست یابی و برقراری روابط اجتماعی که به خصوص در سنین نوجوانی و جوانی شدت می گیرد، براساس همین رابطه متقابل میان نیاز به محبت و نیاز به مهر ورزیدن شکل می گیرد. والدین باید از یک سو به تقویت دوستی خود با فرزندان در سنین نوجوانی بپردازند و از سوی دیگر، بر معاشرت های آنان نظارت کرده و آنها را در انتخاب دوستان مناسب یاری رسانند.

  امتیاز: 0.00