منو
 کاربر Online
1030 کاربر online
 : ادبی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سپنتا مهربان 1 ستاره ها ارسال ها: 21   در :  پنج شنبه 28 اردیبهشت 1385 [07:33 ]
  شاهنامه
 

معتبرترین تصحیح شاهنامه فردوسی، اثر دکتر«جلال خالقی مطلق» که تاکنون 6 دفتر از آن منتشر شده است، تا حدود دو سال دیگر پس از 36 سال تلاش به پایان می رسد.

بسیاری از شاهنامه شناسان تصحیح شاهنامه به وسیله این استاد ایرانی را معتبرترین نسخه شاهنامه می دانند که نسبت به شاهنامه مسکو و دیگر تصحیح‌ها برتر است .

این شاهنامه شامل 8 دفتر است که تاکنون 6 دفتر آن منتشر و یک دفتردر مرحله انتشار و یک دفتر نیز در مرحله حروف چینی قرار دارد.

این استاد ایرانی و شاهنامه‌ شناس که سالهاست در کشور آلمان به سر می برد؛برای این 8 دفتر 5 دفتر «یادداشت شرح شاهنامه» نیز منتشر خواهد کرد که تاکنون 2 جلد از آن منتشر، 2 جلد در حال حروف‌چینی و 1 جلد آن نیز در حال تألیف است.

قیمت این شاهنامه به دلیل انتشار در خارج از ایران تقریبا` 400 هزار تومان می شود . اما ، خالقی قول داده است، پس از پایان تصحیح شاهنامه و چاپ 2 دفتر باقی مانده ، 8 دفتر را همراه با 5 دفتر یادداشت‌های شرح شاهنامه در ایران منتشر کند.

این استاد توانای ایرانی که به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی، به ایران آمده بود ،‌ درمورد احساسش نسبت به حضور در سرزمین فردوسی پس از 10 سال دوری ،گفت:بسیار بسیار خوشحالم که امروز در سرزمین فرودسی هستم.

آقای خالقی مدتی دو هفته است که برای سخنرانی به ایران آمده .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 03 خرداد 1385 [19:45 ]
  یک توضیح جالب
 

ایشان مدت 2هفته است که در ایران هستند.اصلاحش کنید.یکی از چیز های جالبی که در مورد این تصحیح شنیده ام این است که ایشان شاهنامه را با روشی علمی تصحیح کرده اند نه اینکه نسخ مختلف شاهنامه را روبرویشان بگذارند و فتحه کسره اش را پس و پیش کنند و نتیجه این شده است که آن بیتی را که همه مردهای باریک فکر می زنند به سر زنان، الحاقی محسوب کرده اند.ـآن بیت این است :زن و اژدها هر دو در چاه به جهان پاک از این هر دو ناپاک به

جالب بود نه؟؟ پس در اسرع وقت برید ویک نسخه از این شاهنامی را بخرید بگذارید تو کتابخانتون.mrgreen

  امتیاز: 0.00