منو
 صفحه های تصادفی
رسالت دین
شیمی و مسکن
دانشکده مدیریت شهید بهشتی
9-مهرداد اوستا
نشانه های ظهور، رواج گناه در حرمین
دارمستادیوم
مرحله سوم : بررسی تجارت عهد صفویه قبل از ورود تاجران و بازرگانان خارجی
وام مظفرالدین شاه از انگلستان
اعداد کوانتومی(المپیاد)
گهواره جنیان
 کاربر Online
1058 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385 [04:22 ]
  غذاهای ‌رنگارنگ ‌
 

غذاهای ‌رنگارنگ ‌کودکان ‌را به‌ اشتها می‌ آورد

استفاده از رنگ های شاد و زنده در سفره غذا می تواند راه مناسب و جالبی برای جذب کودک به غذا خوردن باشد .

دکتر تام جفرسون , روانپزشک کودک و استادیار دانشگاه برلین گفت : بر خلا‌ف تصور برخی مادران , خودداری از غذا خوردن در بسیاری از کودکان‌, تنها به علت بازیگوشی و شیطنت است و هیچگونه علت پزشکی خاص ندارد.

وی ادامه داد: کودکان تا پیش از 5 سالگی به سرعت علا‌قه خود را به اشیاء تکراری و روزمره از دست می دهند که سفره و ظروف غذا نیز از این قانون مستثنی نیستند.

تصویر


این روانپزشک کودک تهیه پیشبند, سفره و ظروف غذا با طرح و رنگ های شاد را یکی از کاربردی ترین روش های علا‌قه مند کردن کودک به غذا معرفی و تصریح کرد: باید به کودک اجازه داد به غذا خوردن نیز به چشم نوعی فعالیت مفرح نگاه کند و نه یک اجبار دائمی.

وی خاطرنشان کرد: مادران حتی می توانند غذا را به اشکال مختلف بچینند یا از برش های رنگی میوه ها و سبزیجات برای تزئین غذای کودک استفاده کنند.

این روانپزشک با بیان اینکه برخی رنگ ها, از جمله طیف زرد, نارنجی و قرمز خاصیت اشتهاآوری دارند و بر عکس رنگ هایی مانند آبی و سبز تا حدودی اشتها را از بین می برند , افزود: باید در طراحی میز غذای کودک به این نکات توجه شود .

  امتیاز: 0.00