منو
 کاربر Online
566 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  دوشنبه 25 اردیبهشت 1385 [15:19 ]
  الوار دوستدار انسانها و محیط زیست!!
 

چوبهای مخصوص و سخت شده برای مصارف بیرون خانه از قبیل کف‌پوش حیاط پشت خانه و... ، انتخاب مناسبی است. ولی قبل از اینکه الوارهای Timbersil در سال 2005 به بازار بیاید، الوارهای موجود ، پیامدهای نامناسبی برای انسان داشتند.
در سال 2002 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، استاندارد قدیمی استفاده از ماده افزودنی مس سبز کروم دار شده برای مصارف مسکونی را باطل اعلام کرد، چرا که باعث رسوخ پیدا کردن زرنیخ موجود در آنها به داخل خاک می‌شد.
ماده جایگزین آژانس ، کوارترنری مس قلیایی بود که دیگر سمی نبود، ولی در نقاط تماس خود با اتصالات و بست‌های فلزی همانند میخ ، خوردگی‌های زیادی داشت.
Timbersil ، از سیلیکات سدیم ، ترکیبی از شن و کربنات سدیم که از دهه 1800 در مواد شوینده استفاده می شود، همچنین به عنوان ماده ای جهت جلوگیری از فساد تخم مرغ شناخته شده است، برای افزودن به چوب استفاده کرد.
الوار ، این ماده را تحت فشار بخود جذب می‌کند، سپس به آن حرارت می‌دهند تا ماتریسی از شیشه بدون شکل و غیر قابل حل در داخل چوب سخت شود. پس از آن ، این چوب ، جهت استفاده در خارج از خانه و در محیط مسکونی مناسب است و باران و سایندگی نمی‌تواند آن را از بین ببرد.

تصویر


منبع : ماهنامه نوآور

  امتیاز: 0.00