منو
 کاربر Online
910 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  دوشنبه 25 اردیبهشت 1385 [15:16 ]
  دندانهای گربه ، خطرناکتر از دندانهای سگ!
 

دانشمندان به‌تازگی به این نتیجه رسیده‌اند که بزاق دهان حیوانات گاهی حاوی باکتری‌های خطرناک و تحریک‌آمیزی است. اگر این مواد تحریک کننده وارد خون شوند، می‌توانند به دریچه‌های قلب و غشاء مغز آسیب برسانند و باعث بوجود آمدن بیماریهای خطرناک شوند.
این باکتریها بیشتر برای کودکان و و افرادی که دستگاه ایمنی ضعیفی دارند، می‌توانند خطرساز باشند. دانشمندئان با انجام آزمایشهایی دریافته‌اند که 2/1 بیمارانی که توسط دندانهای گربه مجروح می‌شوند، به بیماریهای خطرناکی مبتلا می‌شوند. اما در مورد سگها ، این مورد فقط 10 تا 20 درصد کل مجروحین را شامل می‌شود.
پزشکان توصیه می‌کنند هنگام مجروح شدن توسط دندان گربه ، محل مورد نظر را با پارچه ای استریل کنید و عضو مجروح را بی‌حرکت نگه دارید و فورا به پزشک مراجعه کنید. در ضمن ، اگر حیوان دست شما را گاز گرفته باشد، باید بسیار محتاط‌تر عمل کرد، زیرا عصب‌ها و زردپی‌ها در دست ، نسبت به یکدیگر بسیار فشرده قرار دارند و با صدمه به آن ، ممکن است باعث آسیبهای جدی شود.


تصویر


منبع:ماهنامه دانشمند ، اردیبهشت 85

  امتیاز: 0.00