منو
 کاربر Online
598 کاربر online
 : روان شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  شنبه 23 اردیبهشت 1385 [04:20 ]
  داروی ضد افسردگی
 

هشدار درباره‌ مصرف نوعی‌ داروی ضد افسردگی

یک شرکت داروسازی درباره خطر نوعی داروی ضد افسردگی در افزایش خطر خودکشی هشدار داد .

شرکت داروسازی گلاکسو اسمیت کلاین پس از تجزیه و تحلیل آزمایش های بالینی با ارسال نامه‌هایی به پزشکان هشدار داده است داروی ضد افسردگی پاکسیل ساخت این شرکت ظاهرا خطر اقدام به خودکشی را در برخی بزرگسالان جوان افزایش می‌دهد.

بررسی های بالینی روی 1500 تن نشان داد موارد گزارش شده از تلاش برای خود کشی گرچه نادر است این اقدام در میان بزرگسالانی که داروی پاکسیل را برای افسردگی مصرف می کنند معمول تر است.

در سال 2004 پس از آنکه مطالعات از افزایش فکر یا رفتار مربوط به خود کشی درمیان کودکان و نوجوانان بر اثر مصرف برخی داروهای ضدافسردگی حکایت داشت اداره غذا و داروی امریکا به شرکت های دارو سازی دستور داد روی برچسب های داروهای ضد افسردگی هشدار های شدیدی در این‌باره درج شود.

اما مطالعات شرکت گلاکسو اولین مطالعه ای است که ارتباط بین داروهای ضد افسردگی و رفتار خودکشی در بزرگسالان را نشان می دهد.

به‌گفته کارشناسان این امر تاییدی بر این مسئله است که این خطر واقعی است و محدود به خرد سالان نیست .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline نیر فارابی اصل 3 ستاره ها ارسال ها: 630   در :  پنج شنبه 28 اردیبهشت 1385 [20:32 ]
  اصلا چرا داروی شیمیایی؟؟؟؟
 

اصلا چرا داروی شیمیایی؟؟؟؟rolleyesrolleyesrolleyes

مگه نشنیدید خنده بر هر درد بی درمان دواست.

اگه افسرده اید به زندگی لبخند بزنید مطمئن باشید اگه به دنیا بخندید ، دنیا هم به وی شما می خنده.

اینا شعار نیست . دنیا رو هر جور بگیرید همون جور می چرخه حتی در بدترین شرایط میشه زندگی رو خوب و شیرین ساخت .
تصویر


  امتیاز: 0.00