منو
 کاربر Online
839 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 17 اردیبهشت 1385 [15:01 ]
  محققان از گل آفتابگردان کائوچو تهیه می‌کنند
 

محققان از گل آفتابگردان کائوچو تهیه می‌کنند

محققان در یک طرح جدید سعی می کنند گیاه گل آفتابگردان پرورش بدهند که بتوان از آن کائوچو گرفت. به گزارش سایت اینترنتی `یونی سای` کشف جدید می‌تواند کشت درختان کائوچو را در آسیای جنوب شرقی و کشور برزیل کاهش دهد. در حال حاضر کشور آمریکا کاملا به واردات کائوچو وابسته است و سالانه 3.1 میلیون تن کائوچو را با هزینه‌ای معادل 2 میلیارد دلار از خارج وارد می‌کند.

کلوین پیرسون پروفسور دانشگاه ایالتی کلرادو در این باره گفت: گل آفتابگردان بطور طبیعی مقدار کمی کائوچو تولید می‌کند و با پرورش گونه‌های جدید این گیاه می‌توان کمیت و کیفیت کائوچوی تولید شده در بوته آفتابگردان را افزایش داد. کائوچوی طبیعی ماده خامی است که هیچ جایگزین مناسبی برای آن وجود ندارد و در تولید بیش از چهار د هزار نوع محصول که از جمله آنها می توان به 400 وسیله پزشکی اشاره کرد، کاربرد دارد.

کشور آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف کننده کائوچو در جهان به تنهایی 20 درصد کل کائوچوی تولید شده در جهان را مصرف می‌کند. در حال حاضر نیمی از کائوچوی تولید شده در جهان طبیعی و بقیه مصنوعی است و دولت آمریکا برای تولید کائوچوی طبیعی به منظور تامین نیازهای بازار وسیع ، اهمیت بیشتری قایل است.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 17 اردیبهشت 1385 [20:15 ]
  کائوچو
 

برای کسب اطلاعات راجع به کائوچو ، به مقالات:
مراجعه فرمایید.

  امتیاز: 0.00