منو
 کاربر Online
1417 کاربر online
 : ریاضی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 15 اردیبهشت 1385 [14:32 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ >> کشف فرمول بیضی (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی: علیرضارضایی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما

سوال من این است که برای ثبت فرمول ریاضی که تا کنون کشف نشده ازطریق چه موسسه یا سازمانی باید اقدام کنیم؟

من موفق شدم که فرمول محیط بیضی را کشف کنم و آن را اثبات کرده ام.

لطفاً جواب را برای من به آدرس زیر میل کنید
rezaeisys@yahoo.com

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline علی هادی 3 ستاره ها ارسال ها: 469   در :  دوشنبه 18 اردیبهشت 1385 [08:03 ]
  دوستان المپیادی
 

سلام
شما اگه به المپیاد ریاضی سایت مراجعه کنید حتما دوستان ما در المپپاد ، به شما کمک خواهند کرد
این هم لینک المپیاد ریاضی  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline زینب معزی 3 ستاره ها ارسال ها: 407   در :  سه شنبه 19 اردیبهشت 1385 [11:33 ]
  فرمول محیط بیضی پیدا شد
 

آقای رضایی سلام
باید از کار باارزشتون تشکر کنم
واقعا دستتون درد نکنه و خسته نباشین.
من به شما دو تا سایت معرفی میکنم که امیدوارم به دردتون بخوره
توی این سایت گفته شده که محیط بیضی رو به صودت تقریبی پیدا کردن :http://dbase.irandoc.ac.ir/00124/00124322.htm
توی این آدرس هم کتابی رو معرفی کرده که انگاری این فرمول توش هست:http://persianbook.net/structure/gallery.php?catid=182
امیدوارم کمکتون کرده باشه.wink
اما این رو از طرف خودم میگم:
آفرین

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سعید صدری 3 ستاره ها ارسال ها: 270   در :  سه شنبه 26 اردیبهشت 1385 [14:18 ]
  عمو پترس و انگاره گلدباخ
 

سلام
برخی مسائل در ریاضیات هستند که خیلی معروف هستند
دلیل شهرت اونها هم اینه که صورت ساده‌ای دارند و دوم اینکه سال‌ها لاینحل مانده‌اند.
برخی از آنها را نام می‌برم:

سال‌هاست که افراد زیادی به دنبال حل یکی از این مسائل‌اند. برخی در رشته‌ ریاضی تحصیل کرده‌اند و با ابزارهای رسیدن به جواب آشنایی دارند.
این ریاضی‌دانان حتی اگر به حل مساله نرسند- که در اکثر موارد اینگونه است - ولی در این راه پیشرفت‌های زیادی را نصیب ریاضیات کرده‌اند که ارزش آنها از حل آن مساله خاص بیشتر بوده است.
اما افراد دیگری هستند که بدون آشنایی مختصر با ریاضیات و پیشرفت‌های آن در 400 سال اخیر سعی در حل این مسائل دارند. البته انگیزه‌ی آنها معمولا شهرت و پول است ( برخی موسسات برای حل این گونه مسائل جایزه‌های زیادی در نظر گرفته‌اند که گاه مبلغ جایزه به یک میلیون دلار هم می‌رسد مانند جایزه کلی ) . لذا با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید با خیل اثبات‌ها برای این‌‌گونه مسائل حجم فاجعه را احساس کنید. در ایران نیز سال‌ها این مساله مشهود بوده است ،‌ بدتر از این گونه مسائل ،‌ مسائلی هستند که اثبات ناپذیری آنها حل گشته است . مثلا بوسیله جبر بیش از 200 سال است که توسط ابل اثبات گشته که بوسیله خطکش و پرگار تقسیم زاویه به سه قسمت‌ و تضعیف مکعب‌ امکان پذیر نیستند. ولی افراد زیادی بدون اطلاع از این اثبات‌ها سعی در حل این مسائل را دارند . بارها این مسایل را در روزنامه‌ها دیده‌ایم . عبارات « عد پی =3.15» یا « حل دشوارترین مساله ریاضی تاریخ » برای همه ی ما آشناست . بارها این مسائل را در روزنامه ها و سایر رسانه‌ها دیده‌ایم.
دوست عزیزمان ادعا کرده‌اند فرمول محاسبه‌ی محیط بیضی را کشف کرده‌اند.
بنده ادعای ایشان را رد نمی‌کنم البته تایید هم نمی‌کنم. چون اثبات ایشان را تا بحال ندیده‌ام . برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.
ولی خوب است در باره‌ی این مسائل محتاط‌تر باشیم .بهترین کار برای این موضوع اینه که با یک استاد ریاضیات در یکی از دانشگاه‌ها مشورت کنید . مطمئن باشید اگر راه‌حل شما درست باشد حتما در نشر آن به شما کمک خواهند کرد و اگر در راه‌حل شما اشکالی وجود داشته باشد راهنمایی لازم را به شما خواهند کرد.
در واقع محاسبه‌ی طول کمان بخشی از بیضی موضوعی قدیمی در ریاضیات می‌باشد.
از اویلر و راماناجوان و پس از آن نیز تقریب‌های زیادی برای این موضوع کشف گردیده است.
ولی موضوع انتگرال بیضوی از شاخه‌های مهم ریاضیات مخصوصا در قرن گذشته و حال بوده است . این مساله اکنون با شاخه‌های مختلف ریاضی مانند هندسه ، توپولوژی ، توپولوژی دیفرانسیل ، هندسه جبری و ... در ارتباط نزدیک بوده و هست . بسیاری از بزرگترین پیشرفت‌های ریاض در چند صد سال گذشته مدیون همین مساله است.
هیچ‌گاه مساله حل کردن سوال‌های سخت نبوده است. موضوع مهم در ریاضیات این است که بهتر ساختارهایی که د رریاضیات مطالعه می‌شوند را بشناسیم.
حل این مسائل سخت حتی اگر دلیل آن معروف شدن هم باشد بد نیست ، ولی برای حل انها اول باید انرا خوب بشناسیم و کارهای گذشتگان را نیز مطالعه کنیم.
یکی دو سال پیش کتابی با عنوان عمو پترس و انگاره‌ی گلدباخ توسط دکتر حمید پزشک ، استاد آمار دانشگاه تهران ترجمه گردیده که خواندن آن را به همه عزیزان توصیه می‌کنم.
در مطالعه ریاضیات سخت‌ترین کار اینه که به بیراهه نریم. اینو فراموش نکنید.

برای همه آرزوی موفقیت و پیشرفت دارم.

  امتیاز: 0.00