منو
 کاربر Online
461 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 11 اردیبهشت 1385 [19:33 ]
  اندامهای انسانی تولید انبوه می شوند.
 

اندامهای انسانی تولید انبوه می شوند.

دانشمندان یک قدم به تولید آزمایشگاهی اندامهای انسانی از طریق کشت بافت نزدیک تر شدند. به گزارش خبرگزاری مهر ، با کشت سلول های بدن بیمارانی که به دلیل نواقص مادرزادی مثانه از اختلال عملکرد این عضو رنج می‌بردند و قرار دادن آنها در قالبهایی به شکل مثانه و قابل تجزیه از جنس قارچ ، مثانه طبیعی ساخته شد. ولین مثانه آزمایشگاهی که تولید آن تنها هشت هفته به طول انجامید در سال 1995 به بدن بیماران پیوند زده شد. این مثانه تا کنون بدون هیچ عارضه جانبی درست مانند یک مثانه طبیعی کار کرده است.

تاکنون برای درمان بیماران با اختلالات مثانه از عمل های جراحی که در آن بخشی از روده به جای مثانه جایگزین می شود استفاده می شد. کشش دیواره این مثانه آزمایشگاهی و ظرفیت نگهداری و توانائی کنترل ادرار با این مثانه درست مانند مثانه طبیعی است. دکتر آنتونی آتالا از دانشکده پزشکی وابسته به دانشگاه ویک فارست گفت: اگرچه به مطالعات بیشتری نیاز است تا این مثانه جایگزین روش های دیگر درمانی شود ولی این مطالعه اولین قدم در کسب توانائی ساخت اندام های بشری در محیط آزمایشگاهی برای درمان و جایگزین سازی اندامهای آسیب دیده بدن است.

  امتیاز: 0.00