منو
 صفحه های تصادفی
اجزای ثابت زمین
سیستم های دال مسطح
خازنهای ثابت
ارزش واقعی انسان
ختمی چینی گل سرخی
نگاه به علی علیه السلام عبادت است
فرضیه-4056-1
مدار LED چشمک زن
غلات
براء بن عازب
 کاربر Online
604 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385 [04:10 ]
  ساخت عینک‌هایی که کار سمعک را انجام می‌دهند!
 

ساخت عینک‌هایی که کار سمعک را انجام می‌دهند!

ایرنا

دانشمندان هلندی موفق به ساخت عینک‌هایی شده‌اند که بسیار بهتر از سمعک‌های معمولی به حل مشکل ناشنوایی کمک می‌کند. به گزارش پایگاه اینترنتی لایوساینس ، دانشمندان دانشگاه فناوری دلفت ، میکروفون‌هایی را در دو طرف عینک‌ها جای داده‌اند که این عینک‌ها به تولید تجاری رسیده و در حال حاضر مورد استفاده افراد قرار دارند.

این عینک با نام ‪ Varibel‬سروصدای زمینه را کاهش می‌دهد و بطور انتخابی صداهایی را که از سمت روبرو می‌آید تقویت می‌کند. سازندگان این عینک ادعا می‌کنند ابداع آنها با حساسیتی دو برابر سمعک های معمولی صداهای دلخواه را از صداهای ناخواسته جدا می‌کند. بر اساس اعلام موسسه ملی ناشنوایی و اختلالات ارتباطی آمریکا از هر سه فرد بالای ‪ ۶۰‬سال یکی مشکل شنوایی دارد.

سمعک‌های معمولی علاوه بر ظاهر نازیبا، صداها را از هم جهات تقویت می‌کنند که این امر گاهی اوقات تمرکز کردن را برای افراد در گفت و گوهای عادی دشوار می‌سازد. این امر باعث می‌شود بسیاری از این افراد از محیطهای اجتماعی کناره‌گیری کنند و حتی زودتر شغل خود را رها نمایند اما با عینک‌های جدید صدا عمدتا از سمتی که فرد به آن طرف نگاه می‌کنند جذب می‌شود.

  امتیاز: 0.00