منو
 کاربر Online
856 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 04 اردیبهشت 1385 [18:45 ]
  موشی که گوش انسانی دارد!
 

موشی که گوش انسانی دارد!

موش زنده‌ای که یک گوش انسان بر روی کمر او رشد کرده است. این موش تعجب برانگیز ، موجودی واقعی است که د راستای اهداف علمی به خدمت گرفته شده است. هنرمندانه‌ترین پیشرفت در مهندسی اعضا است. رشته جدیدی از تحقیقات که هدفش جانشین سازی برای اعضایی است که بر اثر بیماری یا حادثه از بین می روند. امروزه پزشکان چنین نقصهایی را بوسیله بازسازی اعضا از دست رفته توسط ترکیبات مصنوعی یا پیوند اعضا از انسان یا حیوان برطرف می‌کنند. که معمولا در چنین مواقعی احتمال رد عضو پیوندی توسط بدن وجود دارد.

موشی که گوش انسان داشت توسط دانشمندان دانشگاه ماساچوست و انستیتو تکنولوژی خلق شد تا ثابت شود که چنین تکنولوژی قابل انجام است و در عمل نیز بدن انسان اعضایش را تولید خواهد کرد. به منظور خلق گوش سوم موش ، دانشمندان قالب دقیقی از نوع پلیمر خلل و فرج‌دار و قابل حل ساختند و آن را با سلول‌های غضروفی انسن بذر افشانی کردند. سپس آن را زیر پوست موشی که بدنش سیستم ایمنی نداشت قرار دادند. سلولیهای غضروفی از خون موش تغذیه کرده، تکثیر شدند و به شکل قالب پلیمری حل شونده درآمدند و یک گوش کامل انسان ایجاد کردند.

  امتیاز: 0.00