منو
 صفحه های تصادفی
تورق
مکانیسم کلی استخراج مس
مشاغل دانشگاهی رشته انسانی
انواع خانواده
زيرگروه خارج‌قسمتي
پرولاپس دریچه میترال
سرعت
عوامل موثر در تقویت وجدان کاری
سلطان، لقبی برای محمود غزنوی
طراحی پارچه و لباس در چین
 کاربر Online
1809 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 27 فروردین 1385 [13:15 ]
  تسریع در رسیدن میوه ها
 

پژوهشکده تحقیقات توسعه فن‌آوری خراسان آمادگی واگذاری دانش فنی تولید اتفون برای تولید سریعتر محصولات کشاورزی به صنعت را دارد.


`دکتر رجب‌زاده` ، مدیر گروه شیمی و مواد پژوهشکده تحقیقات توسعه فن‌آوری خراسان اظهار داشت: طرح تهیه اتفون در این گروه توسط دکتر دانشور اجرا شده است.


مدیر گروه شیمی و مواد پارک علم و فن‌آوری خراسان بیان داشت:‌ اتفون ، ماده‌ای محلول در آب و آزاد کننده ملایم اتیلن بوده و در بسیاری از واکنش‌های فیزیولوژیکی گیاه از جوانه زنی بذر تا پیر شدن اندام‌های مختلف دخالت می‌کند.


وی گفت: اتفون به منظور استفاده در کشاورزی و باغبانی در جهت رسیدن میوه‌هایی نظیر انار ، پسته و پرتقال کاربرد دارد و می‌توان از آن به عنوان تاخیر انداز در گل‌دهی در مناطق سردسیر نیز استفاده کرد.


دکتر رجب‌زاده بیشترین استفاده از اتفون را در محصولات کشاورزی مناطقی که بهار طولانی مدت و سردسیر دارند عنوان و اضافه کرد: اتفون همچنین در صنایع لاستیک و تهیه سموم کشاورزی کاربرد دارد.

منبع:ایسنا

  امتیاز: 0.00