منو
 صفحه های تصادفی
عوامل جهش زا و تشخیص آنها
زیرکن
انولوکر
اقدامات عمرانی و رفاهی کریم خان زند
پنجه گرگها
لیزر
دلایل حفظ زبان فارسی در ابتدای اسلام
نقش اروپا در پیشرفت ریاضیات
علامه مجلسى‏
گ.اطلاعات عمومی
 کاربر Online
622 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 27 فروردین 1385 [12:15 ]
  تسریع در رسیدن میوه ها
 

پژوهشکده تحقیقات توسعه فن‌آوری خراسان آمادگی واگذاری دانش فنی تولید اتفون برای تولید سریعتر محصولات کشاورزی به صنعت را دارد.


`دکتر رجب‌زاده` ، مدیر گروه شیمی و مواد پژوهشکده تحقیقات توسعه فن‌آوری خراسان اظهار داشت: طرح تهیه اتفون در این گروه توسط دکتر دانشور اجرا شده است.


مدیر گروه شیمی و مواد پارک علم و فن‌آوری خراسان بیان داشت:‌ اتفون ، ماده‌ای محلول در آب و آزاد کننده ملایم اتیلن بوده و در بسیاری از واکنش‌های فیزیولوژیکی گیاه از جوانه زنی بذر تا پیر شدن اندام‌های مختلف دخالت می‌کند.


وی گفت: اتفون به منظور استفاده در کشاورزی و باغبانی در جهت رسیدن میوه‌هایی نظیر انار ، پسته و پرتقال کاربرد دارد و می‌توان از آن به عنوان تاخیر انداز در گل‌دهی در مناطق سردسیر نیز استفاده کرد.


دکتر رجب‌زاده بیشترین استفاده از اتفون را در محصولات کشاورزی مناطقی که بهار طولانی مدت و سردسیر دارند عنوان و اضافه کرد: اتفون همچنین در صنایع لاستیک و تهیه سموم کشاورزی کاربرد دارد.

منبع:ایسنا

  امتیاز: 0.00