منو
 صفحه های تصادفی
مواد دیا مغناطیس
مبارزه و شهادت جعفر بن عقیل در روز عاشورا
فرضیه اتر
مدار کنترل از راه دور توسط سنسورهای مادون قرمز 1
ضریب اصطکاک
معجزات امام موسی کاظم علیه السلام
اسامی زنان در قرآن آمده
اوضاع سیاسی و مذهبی زمان شیخ صدر الدین
عدالت و برابری در ادیان به عنوان صفتی اخلاقی
ورود دوستدار امام علی علیه السلام به بهشت
 کاربر Online
693 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  پنج شنبه 24 فروردین 1385 [20:27 ]
  سرت رو با چی می‌شوری؟!
 

سرت رو با چی می‌شوری؟!

کلمه شامپو از یک لغت هندو به نام چامپانا به معنای ماساژ دادن گرفته شده است. قبل از پیدایش شامپو به صورت امروزی ، مردم برای شستشوی موی خود از مواد گیاهی مانند سدر و چوبک و کتیرا و مواد معدنی مانند خاک‌های سیلیسی استفاده می‌کردند ولی صابون متداول‌ترین ماده جهت شست وشوی مو بود و به همین علت اولین شامپوها ، شامپوهای صابونی بوده‌اند و کم کم با پیدایش پاک کننده‌های مصنوعی مخلوطی از صابون و پاک کننده و بالاخره پاک کننده‌های خالص عرضه شدند.

البته در حال حاضر، هنوز هم بسیاری از مردم به علت عدم آگاهی از مشکلی که قلیایی بودن صابون و سختی آب برای مو پدید می‌آورد، از صابون برای شستن موی خود استفاده می کنند. مهم‌ترین عملکرد شامپو ، تمیزکردن مو و پوست سر و برطرف کردن چرک و آلودگی از روی سطح آن است. البته پاک کنندگی یک شامپو ویژگی مشترک همه شامپوهاست و رقابت شامپوها بر سر مسئله زیبا کردن موی سر همزمان با پاکیزگی سطح آن است. زیبایی‌های ‌مو ‌که می‌توان از شامپو انتظار داشت درخشش و تلالو ، نرمی ، قابلیت اداره و فرم دهی ، انبوه به نظر آمدن و سهولت شانه خوری پس از استفاده هستند.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 26 فروردین 1385 [14:46 ]
  یک شامپوی خوب باید...
 

یک شامپوی خوب باید...

یک شامپوی خوب باید کاربرد آسان و توزیع مناسب روی پوست سر داشته باشد. مشخصات کف مانند سرعت تولید کف ، حجم کف ، حالت کف (رقیق یا کرمی بودن آن) ، پایداری کف ، سهولت شست وشوی کف از بین موها و پوست سر مناسب باشد و پس از مصرف شامپو موی مرطوب به آسانی شانه شود. عطر آن ملایم بوده و ایجاد حساسیت نکند. پس از شست و شو مدت خشک شدن مو طولانی نباشد.

موهای خشک حالت پذیری مناسب پیدا کنند و موهای حالت یافته نرم ، براق ، صاف ، لغزنده و قابل کنترل باشند. مو پس از مصرف شامپو جلوه ظاهری مناسب داشته باشد و براق و زیبا باشد. شامپو روی پوست و مو ایجاد حساسیت نکند و قدرت پاک کنندگی ملایمی داشته باشد. شامپویی که کل چربی موها را بزداید، شامپوی مطلوبی نیست. پس از شست و شو موها الکتریسیته ساکن نداشته باشند، یعنی هنگام شانه زدن موها به هوا بلند نشوند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 26 فروردین 1385 [19:55 ]
  در مورد شامپو ها
 

عرضه کنندگان شامپو در امریکا تولید کننده خود شامپو نیستند ، مادهء شستشو دهندهء مو توسط شرکت های بزرگتر تولید میشود عرضه کنندگان همین ماده را میخرند و به آن ویتامینها ، رنگ و عطر اضافه میکنند و بعضی از آنها هم نوع ساده را بدون بسته بندی و عرضه لوکس آن بفروش میرسانند، قدرت پاک کنندگی متفاوتی را در بین آنها میبینید بیشترشان طوری ساخته شده اند که تمام چربی مو را در خود حل نکنند ، اگر شما از این نوع استفاده میکنند و موهایتان کاملا تمیز و پف کرده بنظر میرسد احتمالا همه چربی مو را پاک میکند که پس از مدتی ممکن است در صورت استفاده نکردن از کاندیشنر ها مو ها نازک و شکننده شوند ، کاندیشنر ها در امریکا همراه شامپو بفروش میرسند پس از اینکه موی خود را شستید میتوانید آن را به موی خود بمالید تا قسمتهای از دست رفته را به مو باز گرداند و بعد موی خود را پس از استفاده آن آب میکشید و سرتان را بدون عقب جلو کشیدن مو با حرکت تند حوله خشک میکنید زیرا اینکار به مو صدمه میزند و مو را باید با ملایمت خشک کرد نه آنطور که دیده اید بعضی ها انجام میدهند و مثلا فکر میکنند نوع ورزشکاری یا به اصطلاح نوع مردانهء مو خشک کردن است !razz.

دیده اید مو های بلند (مخصوصا خانمها) به ژاکت یا لباستان میچسبد ؟ شامپوی زیر از آن جلوگیری میکند تا مو هایتان با الکتریسیته ساکن در لباستان فرمش را از دست ندهد .
شامپوی ضد استاتیک

شامپو و کاندیشنر

آیا میدانید شامپو هایی که نور را در جهات مختلف منعکس میکند و مانند شامپو گلموی زرد رنگ که مثل صدف برق میزند به چه شیوه ای براق میشود ؟ ذرات دی اکسید سلیسیم پودر شده خیلی کم و بسیار ریز این کار را برای زیبا کردن شامپو ها به همراه رنگ انجام میدهد .

  امتیاز: 0.00