منو
 کاربر Online
823 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 15 فروردین 1385 [15:49 ]
  کاربرد داروی کتوتیفن
 

کاربرد داروی کتوتیفن Ketotifen

نام تجاری دارو: Zadetin

این دارو به شکل قرص و شربت موجود است و جزء داروهای آنتی هیستامین بوده و در آلرژی‌ها و حساسیت‌ها استفاده می‌شود. در بالغین یک قرص یا یک قاشق مرباخوری شربت دوبار درروز همراه یا بعد غذا و در کودکان نصف این مقدار را دو بار درروز می‌توان تجویز کرد. از آنجایی که این دارو خواب آور است و اگر بیمار دچار خواب آلودگی شد می‌توان تا چند روز یک دوز شبها بعد شام برای بیمار تجویز کرد. اگر با دوز معمول نتیجه‌ای حاصل نشد دو برابر کردن مقدار دارو فقط با نظر پزشک ممکن است تغییر پیدا کند.

در بیماران با سابقه حساسیت به دارو ، بیماران با حمله حاد آسم و بیماران با مشکل گوارشی بهتر است مصرف نشود یا با پزشک مشورت شود. مصرف همزمان دارو با داروهای ضد دیابت خوراکی ممکن است سطح پلاکتهای خون را پایین بیاورد. مصرف دارو در بارداری و شیردهی با احتیاط کامل و فقط با نظر پزشک متخصص مجاز است. در کودکان زیر 3 سال هم بی‌خطری دارو ثابت نشده است.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 22 فروردین 1385 [14:49 ]
  کاربرد داروی دایمتیکون
 

کاربرد داروی دایمتیکون Dimeticone

این دارو به شکل قرص جویدنی و قطره بوده و برای خنثی کردن گاز معده و روده و نفخ و قولنج (کولیک) گوارشی شیرخواران استفاده می‌شود. کسانی که زیاد گاز معده دارند 1 قرص بعد هر غذا و هنگام خواب باید خوب بجوند . شیرخوارانی هم که دارای کولیک گوارشی هستند 1 تا 2 بار در روز دو قطره به ازای هر کیلو وزن آنها محاسبه و بعد شیردهی به آنها تجویز می‌شود. جز سایمتیکون دارو که خنثی کننده گاز معده می‌باشد در شربتهای آلومینیوم ام جی اس وجود دارد.

  امتیاز: 0.00