منو
 صفحه های تصادفی
اردبیل
اکزیستانسیالیسم و آزادی انسان
تهماسب قلی خان جلایر
قانون جور شدن مستقل
لیزر گازی
ویژگیهای دین
توابع متعالی
نیروی ارشمیدس
مشاهیر
مثلث دیدگانی در عکاسی
 کاربر Online
542 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 10 فروردین 1385 [14:21 ]
  پرورش قارچ
 

چگونه می توان محیط کوچکی از خانه (که باغچه نیست) قارچ پرورش داد.برای پرورش قارچ چه موادی لازم است لطفا به من اطلاعات بدهید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  پنج شنبه 10 فروردین 1385 [17:03 ]
  پاسخ پرورش قارچ در خانه
 

پرورش قارچ در خانه

بهترین موقع برای پرورش قارچ در خانه بین ماههای مهر تا آذر است ولی چنانچه امکانات تهویه هوا و متعادل نمودن درجه حرارت محیط محل پرورش وجود داشته باشد می‌توان قارچ را در ماههای دیگر سال تعمیم داد. بطور کلی طرز پرورش قارچ مخصوص به خود آنست و می‌توان آنرا در محیط تاریک پرورش داد و به جز نور مستقیم آفتاب ، هر مقدار نور را تحمل می‌کند. در هر صورت در محل پرورش قارچ علاوه بر آنکه ، بایستی تهویه هوا به خوبی انجام گیرد، درجه هوای محیط پرورش نیز باید بین 15 - 10 درجه نگهداری شود. علاوه بر این محل پرورش بایستی کاملا تمیز ، قابل شستشو و فاقد درز یا محلی برای پرورش باکتریها ، حشرات و قارچهای مضر باشد.

بهترین ماده برای پرورش قارچ، پهن اسبی و کاه می باشد. پس از آماده شدن کود آنرا به داخل سالن انتقال داده و روی سطح هر ردیف به ضخامت 15 سانتیمتر کود را گسترده و سطح آنرا کاملا مسطح می‌نمایند. اسپور قارچ را نمی‌توان مستقیما کاشت زیرا امکان دارد همراه با اسپور قارچ تعداد زیادی قارچهای سمی و غیر مفید وجود داشته باشد. بنابراین بایستی از اسپر آماده کاشت به نام اسپون که در محیط کاملا استریل ، محفوظ و سلکته شده رشد کرده و به حالت خواب در آورده‌اند استفاده نمود.

طرز عمل و تهیه آن بدین ترتیب است که اسپور قارچ خالص شده را در محیط کاملا استریل آزمایشگاه قبلا پرورش داده، بطوری که میسلیوم قارچ رشد خود را شروع نماید. سپس آنرا در حالت عقیم برده و مانع رشد بیشتر آن می‌شوند و در محیط کاملا استریل و محفوظ به نام اسپون قارچ به فروش می‌رسانند. ده تا چهارده روز بعد از تاریخ کاشت اسپون ، بایستی سطح کشت را به وسیله یک لایه دو سانتی متری خاک استریل شده پوک و منفذدار پوشانده و کاملا آنرا مسطح و یکنواخت نمود. در این موقع درجه حرارت بستر بایستی 5/15 درجه باشد.

در موقع تشکیل قارچ، محیط اطاق احتیاج به رطوبت دارد. بطور متوسط بهترین درجه رطوبت برای کشت بین 70 - 80 درصد می باشد. به محض آنکه رشد قارچ بحد کافی رسید و تاج آن شکل کامل خود را پیدا نمود بایستی قارچهای رسیده را جمع آوری نمود و بطور مرتب در طول بستر کشت ، بررسی کرد و قارچهای رسیده را جمع آوری کرد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دارا 3 ستاره ها ارسال ها: 140   در :  جمعه 11 فروردین 1385 [09:45 ]
  قارچ صفرگرم کالری و صفر گرم کربوهیدرات
 

این قارچها را در امریکا در محل های کنترل شده ای رشد میدهند و مقداری از آنرا میگذارند بزرگ شوند قارچی که در فروشگاه ها به فروش میرسد از این نوعند قارچ های بزگ شده اندازه شان به سی تا چهل سانتیمتر میرسد که پی ار پختن تقریبا مانند ادمجان پخته است . جالب است بدانید که قارچ پحته دارای کالری صفر است و ار نظر کربو هیدرات هم صفر است و بنابرای غذای خوب و کم کالری است و میشود با آن خورشت قارچ هم پخت اما مواظب باشید تا در خوردن برنج همراه با آن زیاده روی نکنید . میزان برنج پخته شده در هر مصرف نباید بیش از یک فنجان باشد که البته حد استفاده فقط کربو هیدرات در یک غذای متعادل است .

  امتیاز: 0.00