منو
 کاربر Online
1666 کاربر online
 : پرسش و پاسخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 08 فروردین 1385 [20:21 ]
  نقشه آنمان (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:علیرضا شکرانی

من می خواهم نقشه اسمان را برایم ارسال کنید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 09 فروردین 1385 [07:40 ]
  پاسخ به پرسش نقشه آسمان
 

دارا

نقشه آسمان را در کتابفروشی ها میتوانید تهیه کنید اگر در ایران نبود از برون مرز میشود آنرا خرید دو صفحه معمولا سیاه یا آبی شفاف است که در مرکز به هم وصلند و در هر روز سال در پایین دایره تاریخ را تنظیم میکنید و در حالی که از زیر آن و از میان صفحه به آسمان مینگرید با پیدا کردن یک ستاره مانند ستاره قطبی میتوانید بقیه را با ستاره های دیگر منطبق کنید و نام هر ستاره را که با شبرنگ نوشته شده در کنارش ببینید . اگر بتوانید از همان استفاده کنید به کمک یک چاپگر و ورق شفاف چاپ یکی را برای خودتان با نام های فارسی بسازید .اگر آنرا به سازمان نقشه کشی اطلاع دهید اگر قبلا تهیه نشده ممکن است فارسی آنرا طراحی کرده و در بازار یا کتابفروشی ها آنرا عرضه کنند تا کمکی به علاقمندان رویت آسمان شب باشد . اگر از یک دوربین صحرایی 10X50 استفاده کنید میتوانید ستاره ها را کمی درشت تر بهتر ببینید . برای ستاره شناسان آماتور نقشه های طراحی تلسکوپ وجود دارد که با استفاده از آینه ها علاقمندان برای خودشان تلسکوپ های ریفلکس میسازند .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 09 فروردین 1385 [10:31 ]
  آسمان شب
 

سلام

از پیوندهای رصد آسمان شب ، آسمان شب های مهر ، آسمان شب های آبان ، آسمان شب های دی و آسمان شب های بهمن می توانید استفاده کنید.

  امتیاز: 0.00