منو
 کاربر Online
476 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 05 فروردین 1385 [13:58 ]
  چگونه آکواریم مناسبی برای ماهیها ایجاد کنیم؟
 

چگونه آکواریم مناسبی برای ماهیها ایجاد کنیم؟

اگر آکواریم در جای مناسبی قرار گرفته باشد، شرایط نور هم تنظیم باشد، پمپ هوا و بخاری اتوماتیک و درجه حرارت آب هم تنظیم باشد، مسئله دیگر نظافت آکواریم است که دارای اهمیت زیادی می‌باشد.

باید توجه داشته باشید حجم آب آکواریم مقدار ثابتی است که مرتب از نظر آلودگی ، خواص فیزیکی و شیمیایی در حال تغییر است. اضافه کردن غذا به آکواریم برای ماهیها و از طرفی ایجاد فضولات و مواد زائد حاصله ماهیها بیشترین تغییرات را در آب ایجاد خواهد کرد. بنابراین با عوض کردن قسمتی از آب آکواریم بطور منظم و هر هفته یکبار تعادل بین مواد زائد و فضولات ماهیها با آب آکواریم همواره برقرار می‌شود.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 06 فروردین 1385 [13:39 ]
  غذای ماهیها
 

غذای ماهیها

در طبیعت زادگاه اصلی ماهیهای آب شیرین ،در رودخانه‌ها ،حوضچه‌های آب راکد ،برکه‌ها و آبگیرها می‌باشد. در آنجا غذای ماهیها همان چیزی است که در طبیعت موجود است. یعنی موجودات آبزی زنده، همانند لارو پشه و مگس ،کرم سفید و قرمز ، گیاهان آبزی مانند خزه‌ها ،جلبکها ، ریشه و تنه پوسیده گیاهان و حتی تخم ماهیها و ماهیهای کوچکتر. در واقع ماهیها همه چیز خوارند.

به اعتقاد کارشناسان بهترین غذای ماهیها غذای زنده گیاهی و جانوری می باشد و به لحاظ اهمیت غذای ارزنده کارگاههای پرورش ماهی قسمتی از فعالیت خود را به پرورش انواع غذای زنده اختصاص داده‌اند. از جمله مهمترین غذاهایی که برای ماهیان آکواریمی استفاده می‌شود می‌توان به دل گاو یا گوسفند ، میگو ، اسفناج و غذاهای پولکی اشاره کرد و بهترین فرمول غذایی برای مصرف تمام ماهیان آکواریمی ۵۰٪ دل گاو یا گوسفند ، ۲۵٪ میگو و ۱۵٪ اسفناج می‌باشد.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 08 فروردین 1385 [13:38 ]
  10 نکته کلیدی در مورد نگهداری ماهیها
 

با سلام

با رعایت این نکات می‌توانید ماهیها را تا عید سال بعد نگه دارید.

  • نور کافی: فعالیت ماهیها در شدتهای مختلف نور متفاوت است. سوخت و ساز مواد غذایی در بدن ماهیها با نور کافی به نحو احسن صورت میگرد. حتی الامکان باید از نور طبیعی (غیر مستقیم) استفاده شود تا اشعه ماورای بنفش آن در رشد ماهیها و تآمین و یتامین دی و آ موثر باشد در غیر این صورت از مهتابی میتوان کمک گرفت.

  • درجه حرارت مناسب: ماهیهای آکواریمی آب شیرین میتوانند بین درجه حرارت ۳۲-۱۸ درجه سانتیگراد را تحمل کنند. بهترین درجه حرارت برای زندگی ماهیها درجه حرارت ۲۵ درجه سانتیگراد می‌باشد (در زمان تخمگیری درجه حرارت باید تا ۳ درجه سانتیگراد بیشتر باشد)، کم شدن یا زیاد شدن درجه حرارت آب اثر نامطلوبی بر روی ماهیها خواهد داشت و صدمات غیر قابل جبرانی به سیستم عصبی ، قلبی و عروقی ماهیها وارد میکند.

  • کلر زدایی آب: آب لوله کشی شهری بخصوص در فصول گرم دارای مقادیر زیادی کلر است که این مقدار کلر در آب برای تمام ماهیها مسموم کننده و خطرناک است. بنابراین همیشه باید حداقل ۲۴ ساعت صبر کرد تا گاز کلر از آب خارج شود زیرا ماهیها باید آب بدون گاز کلر را استفاده کنند.

  • کنترل PH آب: ماهیهای آکواریمی در ۲/۶ -۲/۹ PH زندگی میکنند و ۲/۱۰- ۴/۵ PH را نیز میتوانند تحمل کنند.اگر PH آب آکواریم بالاتر یا پائینتر از حد معمول باشد موجب مرگ سریع ماهیها میشود.

  • کنترل DH (درجه سختی آب): میزان غلظت کلسیم و منیزیم محلول در آب که معمولآ بصورت قسمت در میلیون محاسبه میگردد را میزان یا درجه سختی میگویند. بهترین روش برای اینکه سختی آب را کم کنید استفاده از آب مقطر، جوشاندن آب یا گذراندن آن از صافی(رزین یا صمغ شیمیایی) میباشد که املاح اضافی آب را بخود میگیرد.

  • در هر هفته یکبار حداقل یک پنجم آب آکواریم باید تعویض شود.

  • هرگز نباید به ماهیها ضربه زده شود،در مواقع گرفتن ماهیها برای انتقال باید خیلی آرام این کار انجام شود.

  • ماهیهای گوشت خوار و جنگجو از دیگر ماهیها جدا نگه داشته شوند.

  • آب آکواریم ،سالم ، تمیز و شفاف باشد.

  • به ماهیها بیشتر از حد نیاز و همچنین کمتر از حد معمول غذا ندهید.

  امتیاز: 0.00