منو
 کاربر Online
344 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  شنبه 05 فروردین 1385 [07:08 ]
  ساخت ردیاب فلزی بیوشیمیایی عنصر روی در سلولهای انسانی
 

دانشمندان آمریکایی موفق به طراحی و تولید ردیاب فلزی بیوشیمیایی شدند که می‌تواند سطوح عنصر روی را در سلولهای انسانی شناسایی کرده و به مطالعات مربوط به درمان بیماریهای مختلف کمک شایانی کند.

دانشمندان معتقدند عنصر روی همواره یک فلز مرموز برای دانشمندانی بوده است که نقش آن را در بیماری آلزایمر ، سکته‌های مغزی و سایر مشکلات پزشکی بررسی می‌کنند.

به گفته دانشمندان ، تنها 2 تا 3 گرم از این عنصر حیاتی در کل بدن انسان وجود دارد و در واقع از عناصر حیاتی در آنزیمها و سایر موادی است که در عملکرد سیستمهای عصبی ، پاسخهای مربوط به سیستم ایمنی بدن و سیستم تناسلی افراد نقش حیاتی را ایفا می‌کند.

طراحی و ساخت این ردیاب فلزی بیوشیمیایی در حالیست که در گذشته دانشمندان تنها می‌توانستند سطوح نسبی از عنصر روی را در سلولهای بیمار اندازه‌گیری کنند؛ با این حال استفاده از فناوری جدید ردیابی این عنصر می‌تواند در اندازه‌گیری سطوح بسیار پایین عنصر روی در سلولهای سالم بدن نیز کمک کند.

گفتنی است، این فناوری جدید به دانشمندان کمک می‌کند تا به درک درستی از میزان عنصر روی در شکل‌گیری پلاک‌ها در فرایند بیماری آلزایمر دست یابند.

منبع:Isna

  امتیاز: 0.00