منو
 کاربر Online
1535 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 02 فروردین 1385 [21:12 ]
  نوع ناخنهایتان را می شناسید؟
 

نوع ناخنهایتان را می شناسید؟

ناخن خشک

این ناخنها زبر و خشک هستند و وقتی روی آنها دست می‌کشید ، حالت سر خوردگی ندارند و خشن هستند. رمز مراقبت از این ناخنها آن است که آنها را دوباره هیدراته کنید. ویتامین E برای این منظور بسیار مفید است . کپسول ویتامین E را باز کنید و هر روز صبح و عصر آن را روی ناخنها بمالید.

ناخنهای نرم

اگر ناخن شما به راحتی خم می‌شود و رشد کمی دارد ، شما دارای ناخن نرم هستید و باید آنها را محکم کنید. برای این منظور از مواد محکم کننده ناخن استفاده کنید . معمولا آب باعث نرمی ناخن می شود و این افراد بعد از شستشوی دست باید با روغن ( نارگیل ، بادام ،‌ زیتون و..... ) ناخن را از حالت نرم در آورند و به آن استحکام بدهند . ضمنا این افراد برای شستشو باید حتما از دستکش استفاده کنند .

ناخن طبیعی

اگر هیچکدام از مشکلات ذکر شده را ندارید ، ناخن شما طبیعی است با فشار ، اندکی خم می شود بستر آن صورتی رنگ است ، شفاف است و رشد خوبی دارد. این افراد هم باید برای حفظ طبیعی ناخن ، آنها را با کرمهای دست ، مرطوب کند و از آب داغ و مواد شوینده بطور مستقیم و بدون دستکش استفاده نکنند.

این چند نکته را رعایت کنید

همیشه قبل از استفاده از لاک و برق لاک ، با یک پارچه تمیز ناخنهایتان را پاک کنید . چربی باقیمانده روی ناخنها نمی‌گذارد لاک روی ناخن بنشیند و خطر پریدگی و شکستگی نوک ناخن بیشتر می‌شود. اگر براثر مصرف لاک و فراورده‌های این چنینی با مشکل ناخن مواجه می‌شوید، حداقل برای مدتی از آنها استفاده نکنید. اگر ناخن دائم می‌شکند تنها راه آن است که آنها را کوتاه نگه دارید. سعی کنید در انجام کارهایتان از ایجاد فشار مستقیم به ناخن خودداری کنید.

  امتیاز: 0.00