منو
 صفحه های تصادفی
نقش رسانه‌ها در کنترل جامعه
تخلخل
هوش فرازمینی
حضرت امام حسن عسگری علیه السلام
فتق نافی
ایبوپروفن
رسم ناقص
کیفیت ولادت امام زمان علیه السلام
محاسبات رادرفورد
دین برنامه مدون یامبران
 کاربر Online
442 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 01 فروردین 1385 [13:50 ]
  خواص دارویی زعفران
 

با سلام

زعفران گیاهی است با نام علمی Sativus Crocus از خانواده زنبق (lridaceae). این گیاه چند ساله ، دارای پیاز کوچک ، تقریبا کروی ، و پوشیده شده از غشای قهوه‌ای رنگ می‌باشد. این گیاه ، بومی نواحی مختلف آسیا به ویژه جنوب غربی آسیا ، جنوب اروپا و جنوب اسپانیا است ، ولی در حال حاضر در نقاط دیگری از دنیا کشت و برداشت می‌شود. ارتفاع قسمت هوایی و بیرونی گیاه حدود 10تا 30 سانتیمتر بوده که دارای ساقه و تعدادی برگهای باریک است . از وسط برگها ، ساقه تولید شده ، گل خارج می‌شود و در ماههای مهر تا آذر گلها به تعداد یک تا سه عدد بر روی هر ساقه ظاهر می‌شوند.

تصویر


گلها به رنگ بنفش و دارای 6 گل برگ می‌باشند. قسمت مورد استفاده گیاه که به نام زعفران در بازار تجارت موجود است انتهای خامه و کلاله گل (مادگی) می‌باشد که به رنگ قرمز متمایل به نارنجی است.

خواص درمانی

زعفران در فارماکوپه اروپا (کتاب رسمی داروسازی) قید شده و به شکل تنطوری با نام OpiiCrocata Tinctura وجود دارد. هم چنین عصاره آن به صورت محصولی به نام Bitters Swedish توسط کارخانجات مختلف تهیه و جهت مصارف دارویی مختلف عرضه می‌شود . بر حسب آزمایشهایی که در اروپا انجام شده است ، زغفران خاصیت کاهش چربی و کلسترول خون و افزایش نفوذ اکسیژن در پلاسما را در موش آزمایشگاهی از خود نشان داده است . در طب سنتی نقاط مختلف جهان ، زعفران به عنوان آرام بخش ، ضد اسپاسم ، اشتها آور و مقوی معده استفاده می‌شود.

  امتیاز: 0.00