منو
 کاربر Online
603 کاربر online
 : پرسش و پاسخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 29 اسفند 1384 [07:28 ]
  ترجمه چند واژه (از طریق تماس با ما)
 

با عرض سلام
درزمینه ترجمه واژگان state vectorflip-flops,testbench for adder,while square and riangular decomposition,time domain signal ,finite state machine
از کمک شما در این زمینه ممنونم
mail:suni_065@yahoo.com

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 01 فروردین 1385 [06:06 ]
  پاسخ - ترجمه چند واژه
 

درزمینه ترجمه واژگان state vector flip-flops,testbench for adder,while square and riangular decomposition,time domain signal ,finite state machineلطفا بیشتر توضیح بدهید تا ببینیم در ریاضیات دارید این پرسش ها را میکنید یا در مبحث های دیگر؟ به نظر میرسد شما دارید در مبحث برنامه ریزی C سوال میکنید این عبارات مربوط به یک دانش بخصوصی نیست و چیزی که ممکن است فقط ظاهر ریاضی داشته باشد در دانش آمار و الکترونیک و.......کاربرد دارد . اگر اینها مشکلتان را رفع نکرد دوباره بپرسید و اینرا در نظر بگیرید که با دادن سر نخ کوچکی بعضی وقتها نمیشود به مقصود شما پی برد مگر اینکه در کلاس و یا مدرسه شما باشیم و مقصودتان برایمان روشن باشد . به هر حال خوب کردید که پرسیدید .

حالت بُرداری state vector

فلیپ فلاپ = flip-flops دیده اید که دو تا لامپ چطور خاموش روشن میشوند ؟ حالت عوض شدن یک موقعیت به موقعیت دیگر را فلیپ فلاپ میگویند ، باز دیده اید که بچه ها با دمپایی وقتی راه میروند دمپایی با صدای تق و پوق یک ریتم بخصوص ایجاد میکند ؟ آنهم در انگلیسی فلیپ فلاپ است و خود ِ دم پایی را هم فلیپ فلاپ میگویند ، دستتان را در هوا بگیرید و با حرکت تند مرتب دستتان را پشت و رو کنید تا با یک ریتم دیده شود ، شما دارید با اینکار دستتان را فلیپ فلاپ میکنید . در الکترونیک هم مداری وجود دارد که با یک ریتم پس و پیش میکند و دو لامپ ال ای دی را خاموش روشن میکند ، آنرا هم فلیپ فلاپ میگویند اما معنی اول به معنی عوض شدن موقعیت و حالت را به خاطر بسپارید و در هر علمی آن معنی را در نظر بگیرید .

testbench for adder اینرا باید بیشتر توضیح بدهید - معنای حقیقی تست بنچ میز آزمایشگاه است و شییثق هم ماشین حساب است اما باید در جمله دید به چه معنایی استفاده شده جمله را توضیح دهید .

square and riangular decomposition این یکی کمی اشتباه دارد و حرف T از واژه انگلیسی Triangularرا که به معنی مثلثی است انداخته اید معنی تمام آن عبارت اینست تجزیهء ربعی و کعبی که مربوط به مبحث ریاضی است . یعنی حذف کردن بطریق مکعبی و مربعی و یا تجزیه با ریشه دوم و سوم .

اگر نموداری داشته باشید که تمام منحنی چیزی در آن قرار بگیرید بطوریکه زمان یک منحنی را تماما نشان دهد آنرا time domain signal میگویند و اگر فقط یک فرکانس از همهء آنچه را اتفاق افتاده نشان دهد آنرا Frequency Domain میگویند.

finite state machine اینرا اگر تحت الفظی معنی کنیم یعنی ماشین ابدی یعنی ماشینی که نمیایستد و تا ابد یک لوپ را ادامه میدهد البته اینرا در دنیای مادی ممکن است بشود بحث کرد که چنین چیزی امکان ندارد ، اما در علم ریاضی و کامپیوتر این معنای عاریتی از آن معنی است که عرض کردم و آن شمارش یا محاسبه ایست که با این حلقه(string) شروع میشود و پس از محاسبه بر اساس فانکشن های داخل آن به حالت جدید میرسد و یا ادمه میابد و یا لوپ میکند .

البته اگر سوال های برنامه ریزی داشتید در مبحث کامپیوتر آنرا مطرح کنید .

  امتیاز: 0.00