منو
 صفحه های تصادفی
آداب قرائت قرآن
عدم وجود جهش و مهاجرت
یونون پنتیوم
انواع عهد وپیمان
زنان اسیر از غیر بنی هاشم در کربلا
تمدن ایتالیا
هشت گام خویشتنداری
نانو بیوتکنولوژی
وابستگی و استقلال سالم و ناسالم
آزمایش واکنشهای گیاه نسبت به نور
 کاربر Online
311 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 27 اسفند 1384 [20:09 ]
  آریتمی
 

آریتمی

آریتمی هر بی‌نظمی در ریتم ضربان قلب است. نظیر بالاتر یا پایین‌تر از میانگین ضربان قلب ، ضربانهای فوق‌العاده یا یک تغییر در الگوی ضربان. برادیکاردی پایین‌تر بودن از میانگین ریت rate (میزان) ضربان قلب است که حد میانگین ضربان حدود 70 بار در دقیقه است و تاکیکاردی بالاتر از میانگین ضربان است ( غیر از نوزادان و کودکان که معمولا 100 و بالاتره ). در نمونه های MI (انفارکتوس میوکارد یا سکته قلبی) اغلب فیبریلاسیون وجود دارد که یک سرعت فوق‌العاده و ضربان قلب غیر موثر است.

MI همچنین ممکن است در بلوک قلبی ایجاد شود که یک گسیختگی در دستگاه هدایتی الکتریکی قلب است . کاردیوورشن یک اصطلاح عمومی برای استراحت ریتم طبیعی قلب است یا بوسیله داروها یا کاربرد جریان الکتریکی. چندین وسیله برای استفاده در دفیبریلاسیون الکتریکی موجودند اگر به هر علتی گره تولید کننده الکتریسیته قلب ( گره سینوسی دهلیزی یا SA node ) ضربان تولید نکند یک ضربان ساز مصنوعی (پیس میکر) در قفسه سینه برای تنظیم ضربان قلب کاشته می‌شود.


  امتیاز: 0.00