منو
 کاربر Online
720 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 22 اسفند 1384 [18:26 ]
  دوستی که مدار کانتر خواسته بود به این مدار توجه کند
 

دارا

دوستی که مدار کانتر خواسته بود به این مدار توجه کند:

این مدار دو دیجیت شمارنده دارد که میشود آنرا تا چهار تا هم افزایش داد فقط آنها را باید به هم بست و به اصطلاح دانش الکترونیک آنها را به هم کاسکید کرد . شما به جای سویچ جیوه هر چیزی که در آن قرار دهید آنرا برای شما خواهد شمرد .شما میتوانید از یک سویچ لحظه ای نرمالی اوپن و یک مقاومت 10 کیلو اهمی استفاده کنید . اگر در هر فشار شمارنده بیش از یک رقم را بشمارد راه هایی هست که آنرا میتوان برطرف کرد . سویچ های باونس لس مکانیکی (یا الکترونیکی)را امتحان کنید و اگر کار نکرد به کمک یک نوار مس و سوزن خیاطی یک سویچ باونس لس بسازید . در فرصتی آنرا برایتان شرح خواهم داد .این مدار مدار قدم شمار است شمارنده یکی است و فرقی نمیکند و در مدار های دیگر میشود آنرا بکار برد.  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 23 اسفند 1384 [04:46 ]
  Bouncing را بر طرف کنید
 

دارا

در این مدار باید اضافه کنم که وجود آیسی اشمیت نندگیت در ورودی سویچ باید مسئله Bouncing (سیگنال جهنده و سرگردان) را حل کند زیرا چون المان دیجیتالی است به تغییرات تند سیگنال با ولتاز پایین تر عمل نمیکند و سیگنال خروجی تولید نمیکند .آیسی های اشمیت تریگر کارشان تمیز کردن سیگنال های نویز دار است . اگر اشکالی پیش آمد طرز ساختن سویچ Bouncless که در حقیقت میشود آنرا سویچ بی نویز ترجمه کرد را برای شما خواهم نوشت . در ساختن این سویچ ها باید دقت شود که با فشار هر بار سویچ فقط یک سیگنال تولید شود نه زیاد و نه کم . سویچ های لحظه ای خود را میتوانید به کمک یک باطری و اسیلوسکوپ امتحان کنید تا از عدم Bouncless بودن آن خاطر جمع شوید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 23 اسفند 1384 [04:46 ]
  در باره مدار گام شمار
 

دارا

گام شمار و یا قدم شمار در کشور امریکا در میان مردمی که تحرک میخواهند داشته باشند تبدیل به یک وسیله مثل ساعت شده است هر کسی یکی از آنرا هنگام پیاده روی به پا دارد تا خود را با راه رفتن کم فریب نداده باشد. بزرگسالان باید 10000 قدم بردارند تا ورزش لازم را کرده باشند و نگران چیزی دیگر نباشند . شما هم با ساختن این وسیله ها میتوانید بین دوستان خود علاقه خود را به دانش الکترونیک نشان دهید . برای ساختن گام شمار از کلید جیوه استفاده نکنید جیوه آلوده کننده جدی محیط ریست است بجای آن از یک گوی کوچک و یک لوله پلاستیکی که دو سنجاق در آن قرار گرفته استفاده کنید . یا از گوی و فنر خیلی نرم که روی دو کانتکت قرار گرفته و آنرا در لوله ای قرار داده اید استفاده کنید . اول آنرا بسازید و مطمئن شوید خوب کار میکند و با هر قدم گوی با کانتکت تماس پیدا میکند . اگر علاقمند بودید شکل انرا برایتان پست میکنم.

  امتیاز: 0.00