زننده و دریافت کننده سرویس در تنیس



زننده سرویس و دریافت کننده سرویس

بازیکنان باید در دو سوی تور قرار بگیرند. بازیکنی که در ابتدا با ضربه خود توپ را به گردش در می‏آورد «زننده سرویس» و فرد دیگر «دریافت کننده سرویس» نامیده می‏شوند.
مورد اول: اگر بازیکنی در ضمن زدن ضربه از خط فرضی امتداد تور عبور کند، امتیاز از دست می‏دهد؟
  • قبل از ضربه زدن به توپ
  • پس از ضربه زدن به توپ
پاسخ: در صورتی که بازیکنی وارد محدوده خطوط احاطه کننده زمین حریف شود، در هیچیک از موارد فوق با عبور از خط فرضی امتیاز از دست خواهد داد . در مورد مانع شدن از اجرای ضربه حریف می‏تواند خواستار تصمیم‏گیری داور مطابق ماده 21 و 25 شود.
مورد دوم: زننده سرویس ادعا می‏کند که دریافت کننده سرویس باید در محدوه خطوط زمین خود قرار بگیرد، آیا چنین امری ضروری است؟
پاسخ: خیر- دریافت کننده سرویس می‏تواند در هر جای دلخواه در زمین مربوطه قرار گیرد.



تعداد بازدید ها: 7217